Pro čistou a teplou vodu


Vodu v bazénu byste měli za všech okolností udržovat v bezvadné čistotě, jinak se můžete snadno dostat ke kožnímu lékaři. Dá se toho dosáhnout více způsoby.

Pro čistou a teplou vodu

Stále více lidí s vlastní zahradou si pořizuje bazény. Důvody jsou jednoduché, tyto koupací plochy jsou stále levnější a levnější a určitě se už dlouho nejedná pouze o věc elity, ale o masovou záležitost. Samozřejmě, že klasické zapuštěné bazény jsou stále poměrně finančně náročné, jelikož je potřeba provádět různé stavební práce, které se mohou často docela prodražit. Tento druh domácích koupališť si však lidé v tako hojné míře přeci jen nekupují. Dávají raději přednost nadzemním modelům, které jsou nejen levnější, a to radikálně, ale zároveň jejich instalace nezlikviduje půlku pozemku.

Plavecké závody

Ať už si pořídíte větší zapuštěnou nebo menší nadzemní koupací plochu, budete se muset starat o to, aby její obsah byl, pokud možno dokonale čistý. Řeč je o vodě. V případě, že začne podléhat zkáze, stane se nepoužitelná i pro zalévání plevele, natož pak ke koupání. K tomu ale nemusí dojít. Stačí jen vědět jak na to.

Chemie

Ideálním způsobem, jak zamezit znečištění vody, je prostě ji chemicky ošetřit. Nejefektivnějším prostředkem, který je však zároveň i velice levný, je chlór. Jedná se o účinnou látku, která dokáže vodu zbavit mikroskopických nečistot poměrně spolehlivě. Má však jedno ale, není vždy dobře snášena. Hlavně jedinci, kteří trpí nějakou chronickou kožní nemocí, nemají chlórové přípravky příliš v lásce, jelikož dráždí až příliš jejich pokožku. Alternativou jsou v takovém případě preparáty na bázi kyslíku či ještě lépe, mořská sůl. V obou případech se ale objem vaší peněženky sníží mnohem více než v případě koupě chlóru.

Bazénová voda

Chemické preparáty jsou sice velice účinné, ale nedokáží zlikvidovat pevné nečistoty, které jsou viditelné pouhým okem. Ty musíte pracně lovit speciálním sítkem. Můžete ale také použít kvalitní solární plachtu chlorito.cz, která může fungovat nejen jako dokonalý kryt hladiny, ale také do malé míry dokáže vodu ohřát. Samozřejmě, že ohřívání funguje jen ve slunečných dnech, kdy je možné čerpat energii ze Slunce.