Jaké knihy jsou dobré pro ty, kteří ještě úplně nejsou rozhodnutí, jestli není lepší pustit si film? Určitě je nejlepší začít s lépe stravitelnou literaturou, necháme tedy za sebou Zločin a trest nebo Annu Kareninu a podíváme se na ty nejlepší oddechové knihy.
Začneme s možná nejvíc oblíbeným typem příběhů a to detektivní. Zde bych chtěla zmínit autorku Sophii Hannah a její knihu Bludná sdělení. Autorka vypraví o dvojnásobné matce Nicki. Hlavní hrdinka jednoho dne jede autem a uvízne v zácpě, což samo o sobě není ničím zajímavé. Jenže potom zahlédne policistu, začne panikařit a odjíždí pryč. To poprvé zažehne plamínek vaší pozornosti. A o to zapeklitější se příběh stává, když zjistíme, že přítomnost policie je z důvodu vraždy kontroverzního novináře Davida. Na místě činu byl zanechán zvláštní vzkaz a to “Není o nic míň mrtvý” Co vzkaz znamená a jak do celého případu zapadá Nicki? To se dozvíte na 356 stranách.
Nemáte náladu na vraždy a raději byste se ponořili do jemného romantického děje? Můžete vyzkoušet knihu Eleanor a Park od Rainbow Rowell. Příběh se točí kolem dvou teenegarů, kteří spolu chodí na střední školu. Eleanor je ve škole nová a stává se terčem šikany. Park není zrovna nejoblíbenější kluk ve škole, ale proplouvá střední školou bez úhony. A tato dvojice se setkává ve školním autobuse. Při jízdě ze školy a do školy se mezi nimi postupně rozvíjí mladá láska. Bohužel na mladou dvojici čeká řada překážek, převážně kvůli Eleanořině problematické rodině.
A poslední kniha, o které se zmíním, je od Jonase Jonassona a to Analabetka, která uměla počítat. Možná jí znáte pod anglickým názvem, který v překladu znamená Dívka, která zachránila švédského krále. Dočtete se o mladé Nombeko, která se sice neumí číst, ale zato umí počítat, a zatraceně dobře! Během úsměvného a napínavého příběhu se dívka dostává až do Švédska, najde si partnera a navrhuje jaderné hlavice.